Alueellinen kehittäminen

Käpyrinne ry kuuluu KÄPYNET-yhteistyöverkostoon, johon kuuluu Käpylän ja Koskelan alueen vanhustyön toimijoita ja järjestöjä. Käpylän alueen palveluista löydät lisää tietoa: http://helka.net/kapyla/

Käpynetin tavoitteena on

  • edistää yhteistyöllä asiakaskuntansa monipuolista hyvinvointia
  • vaihtaa kuulumisia ja kokemuksia vanhustyötä tekevien tahojen välillä
  • rikastuttaa vanhustyön kulttuuria
  • toimia kaikin tavoin vaikutusalueensa ikäihmisten hyväksi
  • löytää alueen toimijoita yhteiseen verkostoon ja näin lisätä verkoston
  • tietämystä alueen tapahtumista
  • etsiä ja kehittää uudenlaisia yhteistyökuvioita verkoston jäsenten kesken

Lisätietoja Käpynetin toiminnasta ja kokoontumisista:
puheenjohtajan sijainen Mervi Leivo, mervi.leivo@kapyrinne.fi, 040 129995, Iloa arkeen pysäkkitoiminta, Käpyrinne ry.

Käpynetissä ovat mukana seuraavat tahot:
Mari Heitto, Metropolia mari.heitto@metropolia.fi
Nina Hukio, Helsingin kaupunki nina.hukio@hel.fi
Tintti Karppinen, Käpylä-Seura tintti.karppinen@welho.com
Minna Kataja-Rahko, Pääkaupunkiseudun Omaishoitajat ja Läheiset ry POLLI
minna.kataja-rahko@polli.fi
Mervi Leivo, Käpyrinne ry, mervi.leivo@kapyrinne.fi
Nina Paasonen, Gaius-Säätiö/Heseva-koti nina.paasonen@gaius-saatio.fi
Pirkko Pello, Metropolian AMK, pirkko.pello@metropolia.fi
Anne Pettinen, Oulunkylän seurakunta anne.pettinen@evl.fi
Maarit Pietilä, Leikkipuisto Kimmo lp.kimmo@hel.fi
Venla Puhakainen, Gaius-Säätiö/Heseva-koti venla.puhakainen@gaius-saatio.fi
Ida Rantala, Leikkipuisto Intia, lp.intia@hel.fi
Kaisa Iijalainen, Helsingin kaupunki, Koskelan Monipuolinen palvelukeskus, kaisa.iijalainen@hel.fi
Ilse Uoti, Helsingin Invalidien Yhdistys ry. ilse.uoti@hiy.fi